Дома Видео Навивачите на Баерн жестоко нападнати во Истанбул 🎥

Навивачите на Баерн жестоко нападнати во Истанбул 🎥

Вечерва Галатасарај во Истанбул го пречекува Баерн Минхен во рамките од третото кол оод групната фаза од Лигата на шампионите.

Вчера фановите влегоа во судир на улиците во Истанбул, а како што може да се види на видеото летаа тупаници, столици и тврди предмети.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Судирот кој беше навистина жесток го започнаа домашните навивачи.

Баерн во Лигата на шампионите има учинок од две победи од два натпревари, додека Галатасарај има победа и реми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …