Дома Фудбал Навивачите гласаа: Меси не е најголемиот кој го носел дресот на Барселона

Навивачите гласаа: Меси не е најголемиот кој го носел дресот на Барселона

Голем број фанови на Барселона овие денови гласаа за „најголемиот“ играч кој го носел каталонскиот дрес.

Очекувањата за многумина сигурно беа да победи Лионел Меси, меѓутоа Аргентинецот не завршил на врвот според мислењето на фановите кои гласале.

Во ова испитување победил Диего Армандо Марадона кој се уште држи повеќе рекорди во клубот. Зад него следуваа: Роналдињо, Кројф, Иниеста, Чави, Суарез, Роналдо, Пике и Пујол.

На листата не се најдоа имиња како Нејмар или Ривалдо. Шпанските медиуми пишуваат дека можеби желбата која ја покажа Меси да замине изминатото лето влијаела на мислењето кај навивачите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Чедомир Јаневски ќе биде прв селектор на Јужна Африка на два натпревари

Maкедонскиот стратег Чедомир Јаневски неодамна доби нов ангажман како асистент во фудбалск…