Дома Трансфер зона Мурињо ја „краде“ ѕвездата на Челзи

Мурињо ја „краде“ ѕвездата на Челзи

Вилијан ја одби понудата на Челзи за нов договор и најверојатно ќе го напушти „Стенфорд Бриџ“ на крајот на сезоната како слободен агент.

Вилијан веќе има понуди од неколку големи европски клубови, но и од клубови во Премиер лигата, па можно е да остане во Англија.

Вилијан претпочита да остане во Премиер лигата, а последните информации се дека Мурињо е спремен да ја искористи таа шанса и да го донесе во Тотенхем.

Мурињо соработуваше со Бразилецот и одлично го познава, а наводно го убедил раководството на Тотенхем да ги задоволи финансиските барања на Вилијан и го донесе како слободен агент на лето.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Незапамтено лето во Мадрид: Реал нема да донесе ниту едно засиливање

Постои голема веројатност Реал Мадрид ова лето да не направи ниту еден трансфер, нешто што…