Дома Фудбал Англија Мурињо потврди: Повредата на Михтарјан не е сериозна!

Мурињо потврди: Повредата на Михтарјан не е сериозна!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо потврди дека повредата на Хенрих Михтарјан не е сериозна.

Ерменскиот репрезентативец го постигна единствениот гол во дербито, но поради повреда на носилки беше изнесен од теренот. Според Мурињо повредата не е сериозна и Михтаријан ќе паузира само еден натпревар.

„Делува дека нема да игра само на првиот нареден меч, во среда против Кристал Палас. Се чини дека повредата не е сериозна, нема потреба од операција или подолга пауза“, изјави Мурињо.

Мхитаријан во летниот преоден рок за речиси 38 милиони евра на „Олд Трафорд“ пристигна од Борусија Дортмунд. Но по доаѓањето имаше проблеми со повредите и формата поради што не играше многу, но во последно време влегува во ритам.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…