Дома Фудбал Англија Можеби не ми се допаѓа фудбалот на Атлетико, но имам респект

Можеби не ми се допаѓа фудбалот на Атлетико, но имам респект

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека неговиот тим е спремен за дербито со Атлетико Мадрид во Лигата на шампиони.

„Ако ги добиеме двата меча со Атлетико значи дека веќе сме во следната фаза, но ние последниот пат два пати загубивме од нив. Направија многу промени во составот, но со сигурност не се послаби“, изјави Клоп.

„Не можам да кажам дека го подржувам тоа што го прави Атлетико на теренот и дека ми се допаѓа неговата играта. Јас преферирам друг стил на игра, но најважни се успесите, а Атлетико ги има. Поради тоа го имаат мојот респект“, додаде Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Роналдо во 87. минута против Арсенал го претрча целиот терен за 12 секунди 🎥

Роналдо беше еден од најзаслужните што вчера Манчестер Јунајтед го победи Арсенал со 3:2, …