Дома Топ вести Модриќ може да си оди, Зидан најде замена

Модриќ може да си оди, Зидан најде замена

Реал Мадрид летово реши да се откаже од непотребните фудбалери за да заштеди пари и значително да го засили тимот следното лето.

Зидан е во потрага по квалитетен играч за врска кој ќе го наследи Лука Модриќ, а изборот паднал на 22-годишниот француски играч Хусем Оар од Лион.

Оар важи за еден од најголемите француски таленти, па сигурно ќе биде големо засилување за тимот на Зидан.

Меѓутоа, „кралевите“ ќе треба да ја победат конкуренцијата бидејќи за потписот на Оар се заинтересирани неколку европски гиганти.

Лион е спремен да го продаде Оар, а за неговата слобода бара 55 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Хунтелар се врати во Шалке: Дојдов да му помогнам на клубот да избори опстанок

Како и што се најавуваше Клас Јан Хунтелар е нов играч на Шалке. Германскиот бундеслигаш ј…