Дома Фудбал Репрезентации Младата италијанска надеж постигна спектакуларен гол од слободен удар (ВИДЕО)

Младата италијанска надеж постигна спектакуларен гол од слободен удар (ВИДЕО)

1

Mладиот фудбалер Гаетано Ористано постигна неверојатен гол на Светското првенство до 17 години.

Овој гол на Ористано многу потсетува на мајсториите на Андреа

Пирло и можеби Италија во иднина ќе има нов голем мајстор на слободните удари. Со овој гол на Ористано Италија победи со 1:0.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Роналдо ќе ги чести соиграчите вечера, за да се извини за скандалот

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо ги покани своите соиграчи на вечера за да се изв…