Дома Трансфер зона Милан спреми 50 милиони за нов напаѓач

Милан спреми 50 милиони за нов напаѓач


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Милан е силно заинтересиран за голгетерот на Лил, Џонатан Дејвид и сака да го доведе во летниот преоден рок.

Дејвид игра уште една фантастична сезона и моментално се етаблираше во еден од најдобрите млади напаѓачи во Европа.

23-годишниот Канаѓанец оваа сезона има постигнато 17 гола и 4 асистенции, па е мета на многу клубови ширум Европа.

„Росонерите“ не се задоволни од Ориги, Ибра ја игра последната сезоната, па сакаат да доведат млад и квалитетн напаѓач.

Првото име на списокот на Малдини е Дејвид, па италијанскиот клуб веќе работи на трансферот и е спремен да понуди 50 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ништо од Баерн: Роналдо откри каде ќе игра следната сезона

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако се поврзуваше …