Дома Топ вести Милан почна преговори со ѕвездата од Бундеслигата

Милан почна преговори со ѕвездата од Бундеслигата

Приоритет на Милан во зимскиот преоден рок ќе биде доведување на напаѓач, кој ќе може да биде алтернатива за Жиру.

Во летниот преоден рок беше доведен Лука Јовиќ на позајмица, но не ги оправдува очекувањата, па „росонерите“ сакаат да доведат врвен напаѓач.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Прво име на списокот е напаѓачот на Штутгарт, Серу Гираси, кој оваа сезона се промовираше во еден од најефикасните напаѓачи во Европа.

Гираси во својот договор има откупна клазула од 18.5 милиони евра, која Милан е спремен да ја плати во јануари.

Раководството на Милан започнало преговори со Штутгарт и сака што побрзо да го договори трансферот за да ја победи конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…