Дома Топ вести Милан и Јувентус го сакаат Вернер

Милан и Јувентус го сакаат Вернер

Тимо Вернер не добива голема минутажа во Лајпциг, па се очекува во јануари да направи трансфер.

Германскиот репрезентативец не е задоволен со статусот во германскиот тим и сака трансфер по секоја цена.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Вернер помина две сезони во Челзи, каде пристигна за 55 милиони евра, но „сините“ не беа задоволни од неговиот придонес и го продадоа во неговиот поранешен клуб.

Сега во трката за неговиот потпис се вклучија италијанските гигати Милан и Јувентус кои се во потрага по засилување за нападот.

Милан и Јувентус го саката Вернер во јануари на позајмица со право на откуп на крајот на сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…