Дома Трансфер зона Милан и ПСЖ спремаат голема трампа

Милан и ПСЖ спремаат голема трампа

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан и ПСЖ започнале преговори за интересна трампа, која треба да се комплетира кога ќе се отвори летниот преоден рок.

Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо се обидува да го донесе во Париз својот сонародник Лукас Пакета. Бразилецот во јануари беше донесен во Милан за 35 милиони евра и уште на првите натпревари за Росонерите покажа дека има квалитет и дека ќе биде голем играч.

Меѓутоа, оваа сезона не се вклопува во формацијата на Пиоли, па често ја грее клупата за резерви и самиот сака да ја промени средината.

Милан за неговата слобода бара 30 милиони евра, а ПСЖ на „росонерите“ им  нуди трампа. Италијанскиот клуб е заинтересиран за играчот за врска Леандро Паредес, па двата клуба би требало наскоро да ја комплетираат трампата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Спортскиот директор на Интер со порака до Барса: Го сакате Лаутаро? Ова е условот!

Од Интер потврдија дека Барселона ги контактирала за доведување на Лаутаро Мартинез. На Ба…