Дома Топ вести Милан и Наполи се „тепаат“ за ѕвездата на Челзи

Милан и Наполи се „тепаат“ за ѕвездата на Челзи

Хаким Зијех не е задоволен од својот статус во Челзи и ќе побара трансфер во јануари, пренесуваат медиумите на Островот.

Зијех минатото лето пристигна во Челзи како големо засилување од Ајакс, но не се снајде во Премиер лигата, па Томас Тухел не смета сериозно на него.

Најсилен интерес за неговиот потпис покажуваат италијанските гиганти Милан и Наполи.

27-годишниот плејмејкер е голема желба на „росонерите“ уште од летниот преоден рок, но сега добија силна конкуренција.

Спалети сака да го засили Наполи во битката за Скудетото, а прва желба е токму Мароканецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ристовски: Изгледаше лошо, се надевам Адеми брзо ќе закрпне сите знаеме колку е важен

Maкедонската фудбалска репрезентација во последниот натпревар со Германија претрпе убедлив…