Дома Трансфер зона Милан и Барселона ја сакаат ѕвездата на Ливерпул

Милан и Барселона ја сакаат ѕвездата на Ливерпул


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Милан и Барселона ќе бодат битка за потписот на играчот на Ливерпул, Наби Кеита, пренесуваат медиумите на Островот.

Кеита влезе во последната година од договорот и нема најави за продолжување на соработката со Ливерпул.

Тој не е задоволен од својот статус во тимот и минутажата која ја добива, па сака да ја промени средината на крајот на сезоната.

Многу европски клубови се заинтересирани за неговиот потпис, па од јануари ќе почне битка за неговиот потпис.

Барселона не е задоволна од Кеси и сака како негова замена да го доведе токму Кеита.

Од друга страна Милан минатото лето на истиот начин го доведе Ориги, па сега сака да ја повтори операцијата и да го доведе бесплатно Наби Кеита.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус го раскинува договорот со Погба!?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Италијанскиот гигант…