Дома Топ вести Милан договори големо засилување за НУЛА евра

Милан договори големо засилување за НУЛА евра

Милан постигал договор со поранешниот лев бек на Барселона, Хуан Миранда, кој моментално настапува во Бетис.

Миранда блеска во дресот на Бетис и го привлече вниманието на многу европски гигнати. Тој е дете на Барселона, а од 2020 година игра за Бетис.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Неговиот договор истекува на крајот на сезоната, а Милан веќе постигнал договор со неговиот агент за 5-годишна соработка.

Шпанецот на лето ќе пристигне на „Сан Сиро“ како слободен агент без обештетување.

Меѓутоа, „росонерите“ ќе се обидат да го доведат уште во јануари за симболична сума.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …