Дома Трансфер зона Милан во пол-позиција за ѕвездата на Лион

Милан во пол-позиција за ѕвездата на Лион


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Раководството на Милан работи на трансферот на плејмејкерот на Лион, Хусем Ауар, пренесуваат француските медиуми.

24- годишниот плејмејкер до минатото лето беше на радарот на многу европски гиганти, но реши да остане во Лион.

Ауар влезе во последната година од договорот и на крајот на сезоната ќе биде слободен агент, а веќе од јануари може да преговара со заинтересираните клубови.

„Росонерите“ веќе стапиле во контакт со неговиот агент и француските медиуми пренесуваат дека Милан е во пол-позиција за неговиот потпис.

Самиот Ауар преферира преселба на „Сан Сиро“ и е спремен да ги одбие сите други понуди кои ќе пристигнат на негова адреса.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи и Бенфика во последните моменти од преодниот рок го срушија рекордот на Грилиш

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Буквално во последните моменти од преоднит р…