Дома Трансфер зона Миланско дерби за ѕвездата на Лион

Миланско дерби за ѕвездата на Лион


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Италијанските гиганти Милан и Интер се силно заинтересирани за плејмејкерот на Лион, Хусем Ауар, пренесуваат француските медиуми.

24- годишниот плејмејкер до минатото лето беше на радарот на многу европски гиганти, но реши да остане во Лион.

Ауар влезе во последната година од договорот и на крајот на сезоната ќе биде слободен агент, а веќе од јануари може да преговара со заинтересираните клубови.

Миланските гигати сакаат да ја искористат таквата ситуација и да го донесат Французинот на лето без обештетување.

Ауар сака да се пресели во Серија А, па останува да видиме кој ќе ја добие битката за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…