Дома Трансфер зона Миланско дерби за албански репрезентативец

Миланско дерби за албански репрезентативец


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Двата клува од Милано на лето ќе се борат на трансфер пазарот за потписот на дефанзивец на Верона.

Имено, Милан и Интер веќе подолго време ги следат настапите на Мараш Кумбула од Верона и сакаат да го донесат во своите редови.

Дефанзивецот блеска оваа сезона во Серија А, а неговата цена се уште е ниска, и заинтересираните клубови можат да го донесат за само 15 милиони евра.

20-годишниот албански репрезентативец игра одлично оваа сезона за него интерес покажуваат уште Манчестер Јунајтед и Борусија Дортмунд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Рамос се враќа во Ла Лига?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Серхио Рамос го напушти Пари Сен Жермен по две годи…