Дома Топ вести Меси се сели во Саудиска Арабија во „пакет“ со Бускетс и Алаба

Меси се сели во Саудиска Арабија во „пакет“ со Бускетс и Алаба

Лионел Меси е подготвен да ја прифати богатата понуда од Саудиска Арабија за да ја заврши кариерата во Ал-Хилал, но има еден важен услов.

Имено, Ал Хилал му нуди на Меси 400 милиони евра годишно, но тој бара клубот да му ги донесе неговите поранешни соиграчи Жорди Алба и Серхио Бускетс, тврди каталонскиот „Спорт“.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Бускетс исто така поставил услов дека ќе го продолжи договорот со Барселона, само доколку се врати Меси, а и самиот тој има понуда од Ал Хилал.

Бускетс и Алба се „свесни“ за планот на Лео Меси и веднаш би се преселиле во Саудиска Арабија заедно со него.

Според каталонски „Спорт“, Меси е многу поблиску до преселба во Саудиска Арабија отколку до враќање во Каталонија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …