Дома Топ вести Меси донел важна одлука за својата иднина

Меси донел важна одлука за својата иднина


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Иднината на Лео Меси повторно е главна тема бидејќи неговиот договор со ПСЖ истекува на крајот на сезоната.

Меси ја одби понудата на ПСЖ за продолжување на соработката бидејќи „светците“ му нудат 30% помала плата од актуелната.

Пред Аргентинецот се неколку понуди, а тој донел важна одлука и решил сигурно да остане во Европа.

Меси нема да тргне по стапките на Роналдо и да се пресели на Блискиот Исток или во САД, туку сигурно ќе продолжи да игра врвен фудбал во Европа.

„Постојано има гласини дека тој ќе замине во Интер Мајами, Саудиска Арабија или ќе се врати во Аргентина и ќе игра за Њуелс Олд Бојс. Сепак, ништо од тоа нема да се случи. Меси останува во Европа”, тврди „Мундо Депортиво“.

„Мундо Депортиво“ истакнува дека не е исклучено Меси, доколку замине од ПСЖ, да оди во Премиерлигата или дури и во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ВМФЛ: Победи на Вардар, Воска, Гостивар и Пелистер

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Водечките екипи во македонската в…