Дома Трансфер зона Мендеш му носи големо засилување на Арсенал во нападот?

Мендеш му носи големо засилување на Арсенал во нападот?

Виктор Ѓекереш е еден од фудбалерите кои привлекуваат внимание на поголемите европски клубови.

Напаѓачот со шведски пасош кој игра за Спортинг Лисабон би можел да се пресели во Премиер лигата, а во посредувањето наводно се вклучил и познатиот агент Жорге Мендеш.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Тој ќе се обиде да помогне во трансферот трансферот во Арсенал, а според англиските медиуми ваквото сценарио не е далеку од реализација.

Ѓекереш има ослободителна клаузула која е 100 милиони евра, но Арсенал сака да го купи за сума која е 10 милиони подолу, но со бонуси за освојување трофеи таа може да се искачи на 120 милиони евра.

Во изминатата сезона Ѓекереш постигна 36 гола на 44 натпревари, а според многумина токму таков играч недостасува во овој тим на Арсенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер и Манчестер Јунајтед спремаат трампа

Интер е заинтересиран за дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Арон Ван-Бисака, пренесуваат …