Дома Трансфер зона Мексикански тим му посака добредојде на Роналдо

Мексикански тим му посака добредојде на Роналдо

Meксиканскиот тим Којатес Тлаксала му посака добредојде ни помалку, ни повеќе на Кристиано Роналдо.

Секако, станува збор за шега во која го вклучија Кристиано и Јувентус. Тие му посакаа добредојде со зборовите:

„Гледаш ли колу убаво би ти стоел нашиот дрес? Разговарај со Јувентус да одговорат на нашиот повик“, напишаа од овој клуб.

Со оваа објава мексиканскиот тим привлече внимание, меѓутоа доаѓањето на Роналдо за нив ќе остане само сон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Дефанзивецот на Јувентус се сели во Премиер лигата

Дури и пред доаѓањето на Де Лихт, Ругани немаше преголема минутажа, но минатата сезон…