Дома Топ вести Мбапе е заборавен, Реал спреми 120 милиони за друг шампион

Мбапе е заборавен, Реал спреми 120 милиони за друг шампион

Реал Мадрид ја загуби битката за потписот на Килијан Мбапе и сега ќе се насочи кон ѕвездата на Милан, Рафаел Леао.

Португалецот се етаблираше во еден од најдобрите млади фудбалери во Европа, и беше избран за МВП на сезоната во Серија А.

Милан сака да го „блиндира“ со нов договор и му понудил тројно зголемување, но тешко дека ќе може да одолее на понудта на Реал Мадрид.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Реал веќе стапил во контакт со неговиот агент Жорге Мендеш и спремил понуда од 120 милиони евра.

Леао има договор со Милан до 2024 година и откупна клаузула од 150 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Официјално: Лукаку се врати во Интер, го избра бројот 90

Италијанскиот гигант Интер официјално го потврди враќањето на Ромелу Лукаку на „Џузепе Меа…