Дома Видео Мајсторија на Бензема на тренингот на Реал: Самиот си асистираше со „шкорпион“

Мајсторија на Бензема на тренингот на Реал: Самиот си асистираше со „шкорпион“

Карим Бензема се наоѓа во одлична форма и тој еден од најважните играчи на Реал Мадрид во овој период.

Бензема дефинитивно е еден од најдобрите напаѓачи на својата генерација и е константа закана за противничките одбрани. Дека е вистински мајстор на фудбалската игра Французинот покажа и на тренингот на „кралевите“ кога самиот себе си асистираше со популарниот „шкорпион“. Жртвата беше Одраизола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Се појави видео: Еве како се загрева Мвумби 🎥

Тиери Готие Мвумби сигурно не ни сонуваше дека еден ден ќе стане најголема ѕвезда на едно …