Дома Фудбал Останато Матје: Знам како му е на Ленгле, така мене ми беше во последната сезона

Матје: Знам како му е на Ленгле, така мене ми беше во последната сезона

Барселона веќе некое време се наоѓа во криза и тоа се може да се види по резултатите на Каталонците во последните натпревари.

После дебаклот во Лигата на шампионите и поразо од ПСЖ Барселона во неделата одигра само 1:1 против Кадиз во Ла Лига.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Еден од најкритикуваните играчи е дефанзивецот Клемент Ленгле кој против Кадиз направи пенал во 89. минута. Ленгле во солзи го напушти стадионот затоа што беше свесен дека е трагичар.

Поранешниот фудбалер на Барселона Жереми Матје истакна дека е свесен низ што поминува неговиот сонародник.

„Имав тежок период во последната сезона во Барселона. Се чувствував осамено во последната сезона, немав поддршка од соблекувалната. За мене тоа не е фудбал. Сите го критикуваат Ленгле и знам како му е. Тој дава се од себе, но некогаш едноставно не ви оди и лошо е ако ја немате поддршката од соиграчите“, изјави Матје.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…