Дома Фудбал Англија Маркос Алонсо е катастрофален дефанзивец, еве и доказ!

Маркос Алонсо е катастрофален дефанзивец, еве и доказ!

0

Челси го доживеа еден од најтешките порази во историјата на клубот, откако на Етихад изгубија од Манчестер Сити со 6:0.

Навивачите на клубот од Лондон се лути на сите во клубот, од играчи, преку стручен штаб, до управа, а еден човек се посебно издвојува – Маркос Алонсо.

Алонсо со години е познат како одличен офанзивец, но доста слаб играч кога е во прашање дефанзивата, што се покажа и против Сити.

Пред еден од головите на Граѓаните, Алонсо беше ужасно позициониран и тргна да покрива фудбалер кој веќе имаше неколку чувари наместо да го чува Бернардо Силва, кој ја прими топката и асистираше на Стерлинг за погодок.


Следете го Sportski.mk и на


Погледнете сами:

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски ги…