Дома Топ вести Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Дортмунд

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Дортмунд

Манчестер Јунајтед е силно заинтерсиран за ѕвездата на Борусија Дортмунд, Дониал Мален на крајот на сезоната.

24-годишниот фудбалер игра одлична сезона во Дортмунд и го привлече вниманието на многу европски гиганти.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Манчестер Јунајтед веќе подолго време го следи Холанѓанецот и во него гледа идеална замена за Санчо.

Мален веќе се етаблираше како одличен фудбалер и е спремен да се пресели во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Проблем за Алегри: Јувентус без двајца важни фудбалери во дербито со Наполи

Викендов екипата на Јувентус славеше против Фросиноне, меѓутоа „старата дама“ се соочи и с…