Дома Топ вести Манчестер Јунајтед спрема понуда за ѕвездата на Баерн

Манчестер Јунајтед спрема понуда за ѕвездата на Баерн

Џошуа Кимих на лето може да го напушти Баерн Минхен, тврди германски „Билд“.

Баерн Минхен нема намера да го пушти Кимих да замине бесплатно летото 2025 година и ќе биде отворен да ги слушне понудите за него.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Кимих не е во добри односи со Томас Тухел и тоа е главната причина поради која одбива да преговара за нов договор.

Манчестер Јунајтед покажува најсериозен интерес за Германецот, но ситуацијата будно ја следат уште ПСЖ, Сити и Ливерпул.

Баерн за слободата на 28-годишниот играч за врска ќе бара најмалку 80 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Бомба“: Каземиро и Варан се враќаат во Мадрид

Рафаел Варан и Каземиро не е задоволни од тоа како се одвиваат работите во Манчестер …