Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед и Ливерпул се „тепаат“ за ѕвездата на Лидс

Манчестер Јунајтед и Ливерпул се „тепаат“ за ѕвездата на Лидс

Англиските премиерлигаши, Ливерпул и Манчестер јунајтед влегуваат во трка за потписот на ѕвездата на Лидс, Калвин Филипс.

Келивин Филипс игра одлична сезона и беше важен дел од репрезентацијата на Европското првенство.

Јунајтед сака да го засили средниот ред бидејќи Ван де Бек се покажа како промашување, а Погба најверојатно ќе си оди на крајот на сезоната.

Од друга страна и Јирген Клоп сака да го засили средниот ред и верува дека Филипс идеално ќе се вклопи во неговиот стил.

Лидс за слободата на својата ѕвезда бара 50 милиони фунти, па останува да видиме кој ќе ја добие битката за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Јонг го одбил Манчестер Јунајтед – сака да игра во Лигата на шампионите

Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг пред себе ма тешка задача да го врати ти…