Дома Топ вести Манчестер Јунајтед и Дортмунд спремаат интересна трампа

Манчестер Јунајтед и Дортмунд спремаат интересна трампа

Џејдон Санчо е во потрага по нов клуб откако влезе во конфликт со тренерот Тен Хаг и сака да го напушти Манчестер Јунајтед.

Англичанецот влезе во расправија со тренерот Тен Хаг и јасно е дека нема да добива голема минутажа, па сигурно ќе ја промени средината.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Најконкретен интерес за него покажува Борусија Дортмунд, клуб каде Англичанецот ја доживеа својата афирмација.

Јунајтед пак е заинтересиран за напаѓачот на Дортмунд, Долиен Мален и сака да го искористи Санчо како дел од трампата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…