Дома Останати Тенис Мала победа на Ѓоковиќ пред вечерашното судење

Мала победа на Ѓоковиќ пред вечерашното судење

Конечната одлука за депортација или останување на Ѓоковиќ во Австралија ќе биде донесена вечерва.

Вечерва некаде пред полноќ ќе биде одржано завршното судење пред Федералниот суд. Пред ова судење тимот на Ѓоковиќ доби една мала победа. Адвокатскиот тим на Ѓоковиќ бараше судењето да биде со тричлена комисија, а не со едно лице како што бараше другата страна.

Судот одлучи да се суди во тричлена комисија и така ако судот пресуди во корист на Ѓоковиќ се ќе биде завршено. Во случај да се судеше пред едно лице министерот Хок ќе имаше право на жалба на одлуката, вака тоа не е случај.

Вечерашното судење Ѓоковиќ го чека во притвор на тајна локација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Тен Хаг: Потребни ни се нови играчи, на полувремето сакав да го заменам цел тим

Maнчестер Јунајтед вчера доживеа вистински дебакл на гостувањето кај Брентфорд. Избраницит…