Дома Македонски спорт Македонските боксери ги добија противниците за квалификациите за ЛОИ во Токио

Македонските боксери ги добија противниците за квалификациите за ЛОИ во Токио

Нашите репрезентативци ги добија противниците во квалификациите за ЛОИ во Токио

Прв на рингот во Лондон ќе излезе Јасин Љама кој за противник го доби Александрос Цаникидис од Грција. Во категоријата на Јасин Љама, 63 килограми има вкупно  28 боксери, неговата борба со Цаникидис е на програмата утре.

Гоце Јанески во категоријата до 75 килограми за противник го доби Етерна Квадрадо од Шпанија. Јанески на рингот излегува задутре (16.03.2020). Во категоријата на Јанески има пријавено вкупно 34 боксери.

Квалификацискиот турнир во Лондон е прв од двата предвидени за обезбедување Олимписка норма за игрите во Токио 2020 година.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Летото кога Ливерпул дојде во Скопје, а Работнички на Стратев истрча на „Енфилд“ (ВИДЕО)

На 29.јули 2010 година Работнички имаше прилика да игра против еден од најголемите светски…