Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонија денеска ги започна подготовките за Хрватска и Чешка

Македонија денеска ги започна подготовките за Хрватска и Чешка

Македонската фудбалска репрезентација денеска ги започнува подготовките за пријателските натпревари против Хрватска и Чешка, а најголем дел од фудбалерите веќе пристигнаа во Скопје.

Македонија ќе одигра два контролни натпревари на гостински терен, прво против Хрватска на 3-ти јуни, а потоа против Чешка седум дена подоцна.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Oвие натпревари се подготовка за предизвиците во Лигата на Нации кои Македонија ја очекуваат на 10-ти септември, тогаш ќе играме против Фарски Острови, па со Ерменија три дена подоцна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …