Дома Фудбал Италија Македонецот Никола Секулов во друштво на Кристиано Роналдо (ФОТО)

Македонецот Никола Секулов во друштво на Кристиано Роналдо (ФОТО)

sekulov

Maкедонскиот фудбалер од редовите на Јувентус, Никола Секулов долги години својот фудбалски квалитет го развива на „Чизмата“.

Секулов е дел од еден од најдобрите клубови во светот и има огромна чест и задоволство да учи од големи фудбалери. Неодамна тој имаше и тренинг со првиот тим на италијанскиот шампион, а дека често се среќаваат со ѕвездите на италијанскиот шампион покажува и денешната фотографија која тој ја објави на социјалните мрежи.

sekulov

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Солскјер по лудиот натпревар со изјава за – Мурињо и стативите во Скопје!

Манчестер Јунајтед денес како гостин го совлада Брајтон со 3:2 во навистина неверојатен на…