Дома Останати Кошарка НБА Маестро Лука: Со еден потег ја исфрли цела одбрана на Бостон! 🎥

Маестро Лука: Со еден потег ја исфрли цела одбрана на Бостон! 🎥

Лука Дончиќ блескаше изминатата вечер во вториот натпревар од големото финале во НБА лигата, но тоа не му помогна на Далас кој го загуби натпреварот и сега има негатива од 2:0 во серијата.

Имаше Дончиќ маестрални потези, а се издвојува додавањето за Џонс со кое му овозможи чиста позиција.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Натпреварот словенечкиот репрезентативец го заврши со 32 поени, 11 асистенции и 11 скокови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Дончиќ по поразот на Далас ги критикуваше судиите

Кошаркарот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ по натпреварот со Бостон изјави дека неговиот ти…