Дома Фудбал Англија Магична асистенција на Салах, јубилејна 100-ка за Мане🎥

Магична асистенција на Салах, јубилејна 100-ка за Мане🎥

Ливерпул оствари висока победа на гостувањето кај Ватфорд, а во главна улога беше Роберто Фирмињо кој постигна хет-трик.

Сепак, најголемо внимание привлече првиот гол на „црвените“ кој дојде после маестрална асистнеција на Салах за Мане.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Воедно ова беше стоти гол на Садио Мане во Премиер лигата, со што Сенегалецот стана третиот африкански фудбалер што стигнал до вакво остварување, по Дидие Дрогба и Мохамед Салах.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Артета доби суспензија!

Aрсенал вчера во драматичен натпревар го победи Лутон со 3:4 во Премиер лигата, но оваа по…