Дома Видео Лукаку шампионската титула ја славеше на улиците во Милано 🎥

Лукаку шампионската титула ја славеше на улиците во Милано 🎥

Интер стана нов шампион на Италија, и тоа им избега на ривалите на табелата во Серија А, а притоа го прекинаа постот.

По завршувањето на натпреварот меѓу Сасуоло и Аталанта (1-1), која на крајот му ја донесе титулата, навивачите на Интер излегоа на улиците да го слават Скудетото.

Покрај навивачите кои во голема број славеа на улиците и Ромелу Лукаку излезе да ја слави шампионската титулата и ставањето крај на доминацијата на Јувентус.

Одличниот фудбалер е еден од најзаслужните што неговиот тим е на врвот на Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…