Дома Видео Луис Муриел претрча 40 метри со топка и постигна гол ?

Луис Муриел претрча 40 метри со топка и постигна гол ?

Репрезентацијата на Колумбија на свој терен ја победи Венецуела со 3:0 на стартот од квалификациите за Мундијалот.

Колумбија се заврши во првото полувреме кога постигнаа три гола, а во продолжение ја чуваа предноста и заслужено стигнаа до три бода.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Натпреварот ја обележа Луис Муриел кој постигна два гола. Посебно се издвојува голот за 3:0 во третата минута од судиското продолжение кога голманот ја фрли топката до Муриел кој претрча 40 метри од својот гол и ја затресе мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Пиоли: Одиме да ја освоиме Лига Европа

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, вели дека неговите играчи и натаму се во трка да го осво…