Дома Фудбал Линискиот судија на Бернабеу направи невиден потег

Линискиот судија на Бернабеу направи невиден потег


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Реал Мадрид победи на домашен терен Реал Сосиедад со 2:1 во дербито од петтото коло на Ла Лига. По натпреварот најмногу се зборува за бизарната ситуација од 83. минута.

Тогаш Кепа, голманот на домашниот тим, одоговлекуваше за да задржува време. Помошниот судија Норберт Себријан Дејвис, одговори на тоа со потег што вообичаено не го гледаме, особено не од линиските.

Тој од својата позиција, која е малку надвор од теренот на страна, истрча на теренот и ја шутна топката кон Кепа за да ја врати што поскоро во игра.

Поточно, да се стави крај на неговото одолговлекување, неговото крадење време.

Assistant referee entered the field and passed the ball to Kepa to prevent him from time-wasting
byu/aleksandrovsqvist insoccer
Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Дефанзивците на Манче…