Дома Останати Тенис Лина Ѓорческа ќе игра полуфинале на турнирот во Талин

Лина Ѓорческа ќе игра полуфинале на турнирот во Талин


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа продолжи со одличните настапи во Талин, Естонија, па денеска избори полуфинале на турнирот.

Третата носителка на турнирот беше подобра од Италијанката Дебора Кјеза со 2-1 во сетови, односно 6-3, 4-6 и 6-4 за место меѓу најдобрите четири тенисерки.

Ѓорческа во полуфинале ќе се соочи против Турчинката Зејнеп Сонмез, која денеска беше подобра од Лесли Патинама Керкова со 2-1 во сетови, односно 7-5, 3-6 и 6-4.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Поранешниот 13-ти тенисер на АТП листата објави видео како пушта бомби во Украина 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Поранешниот 13-ти те…