Дома Фудбал Останато Лига Европа:Барселона со Ајнтрахт, Аталанта против Лајпциг

Лига Европа:Барселона со Ајнтрахт, Аталанта против Лајпциг

Попладнево во седиштето на УЕФА, во Нион беше одржан ждребот за четвртфиналето и полуфиналето од Лига Европа.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Ждребот донесе возбудливи дуели, а најголемо внимание секако привлекува дуелот помеѓу Барселона и Ајнтрахт

¼ финални парови:

Лајпциг – Аталанта

Ајнтрахт Франкфурт – Барселона

Вест Хем – Лион

Брага – Ренџерс

Во полуфиналето победникот од мечот Лајпциг – Аталанта ќе игра со победникот Брага – Ренџерс, победникот од дуелот Ајнтрахт – Барселона ќе ги одмери силите со подобриот од дуелот Вест Хем – Лион.

Четвртфиналните натпревари ќе се играат на 7 и 14 април. Финалето на програмата е на 18 мај во Севиља.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Меси го „брка“ рекордот на Матеус

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вечерва Аргентин…