Дома Фудбал Лига на шампиони Ливерпул – Севиља: Ова се составите!

Ливерпул – Севиља: Ова се составите!

0

Вечерва во рамките од Лигата на шампионите се играат осум натпревари, а помеѓу најинтересните секако е натпреварот помеѓу англиски Ливерпул и шпанскиот претставник Севиља.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Видео: Нејмар погодуваше, но и „кроеше“ мрежички

Фудблаерот на Селтик Џејмс Форест лошо помина во еден од дуелите со најскапиот фудбалер во…