Дома Фудбал Англија Ливерпул организираше журка: Погледнете го лудиот танц на Клоп (ВИДЕО)

Ливерпул организираше журка: Погледнете го лудиот танц на Клоп (ВИДЕО)

Во Ливерпул откако вчера математички станаа шампиони со поразот на Сити од Челзи организираа приватна журка.

Сега се појави и видео од журката на кое главна ѕвезда е тренерот Јирген Клоп кој изведе еден луд танц.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гвардиола: Еднаш заедно вечеравме со Клоп, му се восхитувам

Пеп Гвардиола му се поклони на Јирген Клоп пред натпреварот помеѓу Ливерпул и Манчестер Си…