Дома Фудбал Англија Ливерпул добива богати арапски сопственици

Ливерпул добива богати арапски сопственици


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Покрај Манчестер Сити и Њукасл, наскорп уште еден англиски гигант може да добие богати арапски сопственици.

Имено, „Fenway Sports Group“, конзорциумот кој управува со Ливерпул неодамна потврди дека клубот е на продажба и дека постојат преговори со заинтересирани страни.

ФСГ започнале со преговори со конзорциуми од Саудиска Арабија и Катар за потенцијално преземање на клубот за 3 милијарди фунти, тврди „Дејли мејл“.

Според нивните извори се работи за приватни конзорциуми, а не за државни компании на двете богати земји.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Гакпо погреши, избрза со трансферот во Ливерпул“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Искусниот стратег Ро…