Дома Фудбал Останато Легендата на српскиот фудбал се враќа на клупата на Партизан

Легендата на српскиот фудбал се враќа на клупата на Партизан

Тимот на Партизан катастрофално ја започна новата сезона.

Поранешниот фудбалски гигант на овие простори по европската бламажа се раздели со стратегот Илија Столица. Фановите на Партизан и претходно не беа задоволни од работата на Столица.

Медиумите во Србија пренесуваат дека нов тренер ќе биде легендарниот Саво Милошевиќ. Милошевиќ е вистинска легенда на Партизан како играч, подоцвна беше и тренер и претседател на клубот.

Многу брзо се очекува и негова официјална промоција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на л…