Дома Фудбал Репрезентации Легендата на Манчестер Јунајтед е нов селектор на Ирска

Легендата на Манчестер Јунајтед е нов селектор на Ирска

Легендата на Манчестер Јунајтед Џон О’Шеј е назначен за привремен селектор на Република Ирска и ќе ја води оваа репрезентација на пријателските натпревбари во Март.

Цели 12 години O’Шеј беше фудбалер на Манчестер Јунајтед и важеше за еден од најборбените фудбалери во славната ера на Сер Алекс Фергусон.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Во периодот кога О’Шеј ќе биде селектор, Ирска ќе игра против Белгија и Швајцарија. По овие два натпревари ќе биде одлучено дали соработката ќе биде продолжена.

Како фудбалер дресот на репрезентацијата, О’Шеј го носеше на 118 натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …