Дома Македонски спорт Мак фудбал Легендарниот Дончевски ги посети репрезентативците🎥

Легендарниот Дончевски ги посети репрезентативците🎥

На денешниот тренинг македонските репрезентативци добија пријатно изненадување.

Имено, во посета дојде легендарниот Андон Дончевски, првиот селектор во историјата на независна Македонија.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Чичко Дончо беше гостин на тренинг центарот „Петар Милошевски“ и дополнително ги мотивираше фудбалерите со неговото присуство.

„Јунаци, моја почит кон сите вас. Го кренавте македонскиот фудбал. Јас го почнав, тешко, меѓутоа знаев дека ќе дојде и генерација како вас“, им се обрати Дончевски.

Македонија квалификациите за ЕП 2024 година ќе ги започне в четврток кога на Националната арена „Тодор Проески“, ќе ја пречека Малта. 

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Бум од Островот: Англичаните откриваат кога Гвардиола ќе замине од Манчестер Сити!?

Пеп Гвардиола (53) го предводеше Манчестер Сити до уште една шампионска титула, шеста за к…