Дома Трансфер зона Левандовски ги налути сите во Минхен: Јавно ја повика ѕвездата на Баерн во Барселона!

Левандовски ги налути сите во Минхен: Јавно ја повика ѕвездата на Баерн во Барселона!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Mинатото лето Роберт Левандовски го напушти Баерн Минхен и се пресели во Барселона, а сега шпанските медиуми пишуваат дека би можел да му зададе нов удар на неговиот поранешен клуб.

Од претходно е познато дека Барселона е заинтересирана за Џошуа Кимих, а сега Левандовски јавно го повика талентираниот играч на баварците да му се придружи во Минхен.

„Сакам да му кажам на Кимих дека за него трансфер во Барселона би бил одлична работа. Атмосферата тука е одлична, станува збор за два големи клуба, меѓутоа тука во Барса се е поинаку“, изјави полскиот напаѓач.

Кимих со Баерн има договор до 2025 година и според најавите Барселона е спремна за неговите услуги да издвои 50 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал Мадрид одлучи, го враќа Брахим Дијаз

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Реал Мадрид …