Дома Македонски спорт Мак ракомет Лазаров со две изненадувања за натпреварот со Фарски Острови

Лазаров со две изненадувања за натпреварот со Фарски Острови

Maкедонскиот селектор, Кирил Лазаров го објави составот за денешниот натпревар против Фарски острови.

Шанса во денешниот натпревар ќе добијат Дамјан Митев и пикерот на Вардар Михаел Аларов. Ова, може да се каже се еден вид изненадувања од македонскиот селектор.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Од останатите играчи нема некои изненадувања.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…