Дома Фудбал Лига на шампиони Крос отворено призна: Во Реал се славел дебаклот на Барса од 8:2

Крос отворено призна: Во Реал се славел дебаклот на Барса од 8:2

Toни Крос кој е еден од играчите со подолг стаж во Реал Мадрид откри каква била атмосферата во соблекувалната на Реал после дебаклот на Барселона од 8:2 против Баерн.

Крос призна дека воопшто не им било жал.

„Мислам дека е јасно дека на нас ни беше жал. Што повеќе, имавме прилично добро славје“, изјавил Германецот.

Тој признал дека не го гледал натпреварот, но се потсети на слична ситуација од 2018 година. Барселона тогаш исто така испадна во четвртфиналето. Тогаш ги елиминираше Рома и покрај поразот од 4:1 во првиот натпревар. Дома „волчицата“ победи со 3:0 и така ги елиминираше Каталонците.

„Луѓето трчаа по ходникот пред мојата себе, беа прегласни од среќа“.

Реал оваа сезона го освои шпанското првенство додека во Лигата на шампионите испадна во осминафиналето од Манчестер Сити.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Пиоли: Милан покажува дека не е обичен тим

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли изрази огромно задоволство после победата од 3:1 над Селт…