Дома Останати Крај кој никој не го посакуваше: Мускулите на Болт откажаа во трката за збогум (Видео)

Крај кој никој не го посакуваше: Мускулите на Болт откажаа во трката за збогум (Видео)

0

Најбрзиот човек на светот тажно и стави крај на својата кариера. Имено, Јусеин Болт својата последна трка ја трчаше во штафетата 4×100 метри за својата земја, но неговите мускули откажаа.

Неговото тело не можеше по само 20 метри по стартот. Тој легна на патеката и тоа беше крај.

Во текот на својата кариера Јамајканецот освои 22 медали, а ова за него беше крај кој никој ниту најмалку не го посакуваше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Останати

Проверете

Ќе гледаме ли нов спектакл? – Мејведер потврди: Имам понуди за борби во УФЦ!

Флојд Мејверд повторно е на насловните на спортските медиуми откако откри дека има неколку…